Понеделник, 07 October 2019 20:44
Оценете статията
(0 оценки)

„Бианконерите” с победа в италианското дерби Ново

С много футбол бе изпълнена хладната октомврийска вечер. На Терен 5 съдийската двойка Тони Ивков-Валентин Колев изведе отборите на Ферион и AFC Trento. „Черно-белите“ откриха в деветата минута, когато вратарят изби и капитанът Цветко Симов-TOTTI се оказа най-съобразителен, вкарвайки топката. Италианците опитаха натиск. Кирил Зашев-Дон Коци мина зад защитата в 21-та минута  и простреля вратаря. Двубоят вървеше в устремно темпо. Резултатът стана класически в 31-та минута, когато Лъчезар Стойков-Сър Лъч намери Стоян Давидов. Той залъга защитник и прати топката във вратата. «Ферионите» показаха здрава игра в защита и всички играчи действаха на ниво. Крум Крумов-Шивача с остър удар в 33-та минута вкара топката във вратата. При такъв резултат завърши полувремето. Ферион стигна до ново попадение в 40-та минута, когато Крумов заби топката в мрежата. След бърза контраатака в 44-та минута «волейболистите» отбелязаха чрез Василев. Две минути по-късно «лилавите» стигнаха до втори гол чрез остър удар на Данаил Господинов. Владислав Русимов спаси дузпа и добавката. Атака на «италианците» в 53-та минута  намери непокритият Ивайло Маликатов-Иво и той отблизо прати топката. „Черно-белите” разиграха топката в 57-та минута и комбинацията бе завършена от Кирил Зашев-Дон Коци. След разбъркване в 61-та минута изстрел на Емил Кондов извън наказателното поле рикошира в защитник на Ферион и влетя във вратата. Символичните гости направиха поредица от пропуски, които можеха да им костват победата. Крум Крумов-Шивача нацели напречната греда. Центриране в наказателното поле в последната минута беше засечено технично от Кирил Джоманов-Кико. «Италианците» се опитаха да постигнат обрат в последните минути. Ферионите се бранеха отлично и запазиха водачеството в двубоя. Срещата завърши при резултат 5-6 и това донесе първи успех на «бианконерите» за сезона.

Последна редакция Вторник, 08 October 2019 10:12