Понеделник, 07 October 2019 20:37
Оценете статията
(0 оценки)

Голов рецитал носи успеха на „червените” Ново

Сезонът в първия ешелон е още в началото си и много отбори хвърлят поглед към призовите места. Слънцето изгря в есенното небе, а головете заваляха. Съдийската бригада Тони Ивков-Валентин Колев изведе на Терен 3 отборите на Феникс 2010 и Евротур. На вратата на «червените» застана ветеранът Николай Цолов. Фениксите почнаха по-агресивно и това се отрази на резултата. Стоян Вълов-Тони напредна по крилото в осмата минута и с диагонален удар изпрати топката в долния ляв ъгъл. Скоро след това резултатът бе удвоен като в 11-та минута Стоян Вълов-Тони се разписа отново. Силните минути на Феникс продължиха и две минути по-късно резултатът стана класически, след като Шенол Ереджебов-Шави засече кълбото. Евротур освежи играта си с две смени. Митко Конярски успя в 15-та минута да открие сметката за гостите. Успореден на аутлинията пас в 18-та минута беше засечен от капитана Петър Стойнов. «Жълто-черните» стигнаха до гол в следващата минута. След уникално разбъркване в следващата минута кълбото се озова зад голлинията над Феникс. Натискът на «червените» продължи и в 26-та минута Иван Иванов технично отбеляза. Петото попадение за Евротур падна в  32-та минута, когато топката попадна Благовест Благоев в и той с премерен удар тип «боц» не остави шансове на вратаря и заби топката в мрежата. След толкова емоции отборите взеха кратък отдих. През второто полувреме червените доминираха на терена. Над всички беше Иван Иванов, който показа голмайсторските си умения. Иванов вкара почти веднага след подновяването на играта.  Отново той бе точен в 49-та минута. Николай Цолов на няколко пъти отби опасни удари. Хари Бориславов проби по аутлинията в 54-та и технично от нулев ъгъл подаде на Иванов, който прати топката в мрежата. Головете на червената «шестица» продължиха и в предпоследната минута. Иван Иванов с топовен удар в последната минута сложи точка на спора. Така, след 4-10 Евротур продължи с победната си серия в първенството.